Cup Results

Sunday Sept 18th

Munster Champions Cup

Newmarket 1 Carew Park 3

 

FAI Junior Cup

Newport Town​​​ 1 ​​Ballynanty Rovers 2

Kilfrush 0 ​​Caherdavin Celtic 5

Southend Utd​​​ 2 ​​Murroe 0

St. Patricks 4 ​​Parkville 1

St. Pauls (off) ​​Aisling Annacotty

Pallas Utd​​​ 3 ​​Bruff Utd 3 (Bruff won 4-2 on pens)

Hyde Rgs​​​ 3 ​​Caherconlish 4

Hill Celtic​​​ 3 ​​Caledonians 5

Holycross 6 ​​Coonagh Utd 2

Knockainey 2 ​​Kilmallock Utd 7

Castle Rovers​​​ 1 ​​Regional Utd 4

Shelbourne 2 ​​Geraldines 1

Croom Utd​​​ 2 ​​Charleville 1

Northside Legacy​​ 0 ​​Pike Rovers 8

Janesboro 6 ​​Corbally Utd 1

Moyross Utd​​​ 8 ​​Lisnagry 0

Dromore Cel​​​ 4 ​​Weston Villa 1

Glenview Rovers​​ 6 ​​Herbertstown 1

Castle Utd​​​ 0 ​​Mungret Regional 2

Kennedy Park FC​​​ 2 ​​Cappamore Celtic 5

Prospect Priory 7 ​​Star Rovers 0

Fairview Rgs​​​ 2 ​​Nenagh FC 1

 

Munster Youth Cup

Fairview 7 Holycross 0

Aisling (off) Caherdavin

Cappamore 1 Geraldines 1 (Geraldines won 5-4 on pens)

Aisling B 1 Nenagh 6

Charleville 0 Mungret Reg 2

Kilmallock 0 Corbally Utd 1

 

Open Cup

Athlunkard Villa C 0 Murroe C 2

 

Wednesday Sept 21st
Tuohy Cup
Janesboro 3 Ballynanty Rvs 0

Saturday 24th Sept
Munster Junior Cup
Charleville AFC 15 Northside Legacy 0

Youth Div Two
Aisling B (off) Holycross

Sunday Sept 25th
Munster Junior Cup
Lisnagry 1 Mungret Regional A 3
Hill Celtic B 1 Aisling Annacotty B 2
Athlunkard Villa C 2 Pallas United 9
Abbey Rovers 1 Granville Rgs 5
Castle United 0 Prospect Priory 5
Regional United 2 Athlunkard Villa A 1
Newport Town 0 Janesboro 7
Kilmallock Utd (off) Hill Celtic A
Athlunkard Villa B 3 Meanus 4
Star Rovers 1 Fairview Rangers 4
Geraldines 3 Shelbourne 2
Caherconlish 5 Parkville 1
Southend Utd 3 Hyde Rgs 1
Nenagh AFC 8 Summerville Rovers B 1
Glenview Rvs (off) Corbally Utd
Coonagh Utd (off) Kilfrush Crusaders
Moyross Utd A 1 Aisling Annacotty A 2
Murroe AFC 3 St Patrick’s AFC 4
Mungret Regional B 1 Ballynanty Rovers 10
Knockainey 5 Weston Villa 0
Herbertstown 1 Dromore Celtic 0
Kennedy Park 0 Cappamore Celtic 9
Croom Utd 3 Caherdavin Celtic 2 (aet)
Caledonians 2 St Paul’s AFC 0
Holycross 2Carew Park 4
Moyross Utd B 5 Castle Rovers 1
Pike Rovers 8 Bruff Utd 0

FAI Under 17
Pike Rvs 4 Mungret Reg 1
Nenagh 6 Aisling 0
Charleville 4 Knockainey 1
Fairview Rgs 6 Corbally Utd 2
Regional Utd 1 Kilfrush 3

Thursday Sept 29th
Tuohy Cup
Geraldines 1 Fairview Rgs 2

Saturday Oct 1st

Open Cup

Aisling D 6 Northside 1

Sunday Oct 2nd
FAI Junior Cup
Athlunkard Villa 1 Granville 2
Glenview Rvs v Meanus
Mungret Reg 8 Abbey Rovers 1

 

Open Cup
Hyde Rgs B 3 Ballynanty Rvs C 2
Bruff Utd 3 Mungret C 2
Knockainey 1 St Pauls 0
Coonagh Utd B 3 Hill Celtic 2
Castle Utd 2 Kilfinane 1
Moyross C 2 Dromore 0
Caherdavin B 3 Janesboro 3 (Caherdavin won 5-3 on pens aet)
Weston Villa 8 Summerville C 1
Newport C 4 Lisnagry 5

FAI Youth Cup
Star Rvs 0 Charleville 3
Kilfrush 3 Cappamore 5
Corbally Utd 1 Fairview Rgs 5
Caherdavin 1 Newport 0

Mungret Reg 6 Kilmallock 0

Munster Youth Cup

Janesboro 4 Fairview Rgs 3

Kilfrush 2 Aisling 3

Star Rvs 2 Corbally Utd 3

Newport 3 Geraldines 2
Wednesday Oct 5th
Div 1A O’Halloran Cup
Fairview Rgs B 2 Granville Rgs 0

Sunday Oct 10th
FAI Junior Cup
Granville Rgs 1 Carew Park 4

Munster Junior Cup
Glenview Rvs 3 Corbally Utd 6
Kilfrush 1 Coonagh Utd 2
Fairview Rgs 10 Caledonians 0
Regional United 9 Pallas Utd 0
Kilmallock Utd 3 Southend Utd 2
Moyross Utd B 1 Pike Rovers 8
Croom Utd 0 Ballynanty Rvs 3
Cappamore Celtic 4 Mungret Regional A 2
Herbertstown 3 Knockainey 4 (aet)
Janesboro 4 Aisling Annacotty A 4 (Aisling won 9-8 on pens aet)

Open Cup
Prospect Priory 3 Holycross 5
Parkville 2 Athlunkard Villa 1

FAI Youth CUP
Mungret Reg 6 Kilmallock 0

Munster Youth Cup
Janesboro 4 Fairview Rgs 3
Kilfrush 2 Aisling 3
Star Rvs 2 Corbally Utd 3
Newport 3 Geraldines 2

October 16th

FAI Junior Cup
Caherconlish 0 Mungret Reg 2
Pike Rvs 6 Glenview Rvs 1
Southend Utd 1 Shelbourne 2
Aisling Annacotty 1 Fairview Rgs 2
Janesboro 1 Prospect Priory 0
Croom Utd 1 Kilmallock Utd 5
Dromore Celtic 2 Moyross Utd 6
Caherdavin Celtic 6 Caledonians 1
Holycross 3 Cappamore 4
Ballynanty Rvs 15 Bruff Utd 0
Carew Park 2 St. Patricks 0
Summerville Rvs. 1 Regional Utd 3

Munster Junior Cup
Meanus 3 Coonagh Utd 3 (Coonagh won 4-1 on pens aet)
Nenagh 5 Geraldines 2

Open Cup
Weston Villa (off) Hyde Rgs B
Castle Utd 2 Knockainey 2 (Castle won on pens aet)
Coonagh Utd 4 Aisling D 2

October 23rd

Munster Junior Cup
Aisling Annacotty B 2 St Patricks 5 (aet), Carew Park 4 Charleville 3 (AET), Corbally Utd 0 Prospect Priory 0, (Prospect won 4-3 on pens AET), Granville Rgs 3 Caherconlish 2 (AET)

Tuohy Cup
Moyross 0 Nenagh AFC 3

Open Cup
Shelbourne B 2 Murroe B 0, Caherdavin Celtic B 3 Nenagh C 0, Herbertstown 3 Lisnagry 4, Weston Villa 0 Hyde Rgs 0 (Weston won on pens aet)

Thursday Oct 27th
Tuohy Cup
Pike Rvs 4 Kilmallock 2

Friday Oct 28th
Inter County Youth
Clare DL 1 Limerick DL 3

October 30th

FAI Under 17 Cup
Janesboro 0 Kilfrush 6
Pike Rvs 3 Fairview Rgs 0
Charleville 4 Geraldines 2
Shelbourne 1 Newport 3
Star Rvs 0 Nenagh 7

Thursday Nov 10th
O’Halloran Cup
Murroe 4 Knockainey 4

Saturday Nov 12th
FAI Youth Cup
Aisling Annacotty 5 Mungret Reg 0

FAI Under 17 Cup
Newmarket 0 Kilfrush 3

Sunday Nov 13th
FAI Junior Cup
Ballynanty Rovers 8 Mungret Reg 1, Caherdavin Celtic 0 Regional Utd 5, Janesboro FC 4 Moyross Utd 3, Fairview Rgs 1 Kilmallock Utd 1 (Kilmallock won 5-4 on pens aet), Shelbourne 0 Carew Park 1, Cappamore 0 Pike Rovers 1

FAI Youth Cup
Geraldines 0 Charleville 2, Fairview Rgs 0 Janesboro 1, Cappamore 3 Holycross 1, Nenagh 7 Caherdavin 0

 

Open Cup
Parkville 1 Castle Utd 3, Coonagh Utd B 4 Weston Villa 0, Shelbourne B 4 Lisnagry 0, Holycross 2 Caherdavin 3

Nov 21ST

Munster Junior Cup
Granville Rgs 1 Carew Park 4 (aet)

Tuohy Cup
Nenagh 0 Janesboro 2

FAI Under 17 Cup
Carndonagh 6 Nenagh AFC 0, Newport 1 AK Utd 2, Cherry Orchard 3 Pike Rvs 1, St Josephs 4 Charleville 0

 

Nov 28th

 

Inter League Youths
Limerick DL 1 Kerry DL 0

Champions Cup Semi Final
Carew Park 0 St Michaels 1

Munster Junior Cup 3rd Round
Prospect Priory 2 Knockainey 1, Aisling Annacotty A 5 Coonagh Utd 0, Nenagh AFC 7 St Patricks 1, Cappamore Celtic 3 Kilmallock Utd 3 (Kilmallock won 5-3 on pens aet), Ballynanty Rvs 0 Pike Rvs 2, Regional Utd 1 Fairview Rgs 2 (aet)

December 3rd

FAI Junior Cup
Arklow 0 Janesboro 4, Sheriff YC 2 Carew Park 1, Courtown Hibs 0 Ballynanty Rvs 1, Kilmallock 3 Shamrock Rvs 0 (aet), Regional Utd 1 Pike Rvs 1 (Regional won 5-4 on pens aet)

FAI Youth Cup
Milford 0 Aisling 5, St Malachys 1 Janesboro 2, Cappamore 2 Oranmore 7, Charleville 1 Askeaton 4 , Claremorris 5 Nenagh 4

O’Halloran Cup
Aisling Annacotty B 0 Holycross 6

Thursday Dec 8th
Div 1A O’Halloran Cup Q-Final
Murroe 3 Corbally Utd 2

Sunday Dec 11th
Oscar Traynor Trophy
West Cork League 1 Limerick DL 2

 

Open Cup Semi-Finals
Shelbourne B 3 Castle United 2, Caherdavin 3 Coonagh Utd 2

MFA Youth Cup
Aisling 2 Nenagh 1, Janesboro 7 Corbally 0, Newport 2 Mungret Reg 3

Dec 17th

Oscar Traynor Trophy
Limerick DL 6 Desmond League 1

 

 

Thursday Jan 12th
Tuohy Cup
Fairview Rgs 4 Carew Park 2

 

Saturday Jan 14th
FAI Junior Cup
Rush Ath 0 Ballynanty Rvs 1, Booth Road Celtic 1 Regional Utd 2

 

Munster Youths Cup
Janesboro 0 College Corinthians 2

 

Sunday Jan 15th
FAI Junior Cup
Kilmallock 2 Belurgan 1, Janesboro 2 Dingle Bay Rovers 1

Lawson Cup
Nenagh 2 Aisling Annacotty 0, Geraldines 1 Fairview Rgs 3, Carew Park 5 Athlunkard Villa 0, Pike Rvs 9 Holycross 1, Prospect Priory 1 Caherdavin 0

 

Munster Youth Cup
Mungret Reg 0 Everton 4,  Aisling Annacotty 5 Kilreen Celtic 0
Jan 23rd

Munster Junior Cup
Park United 2 Pike Rvs 4 (aet), Fairview Rgs 5 Coole FC 0, Carew Park 1 Avenue 1 (Carew won 5-4 on pens aet), Prospect Priory 0 Aisling Annacotty 1, Kilmallock Utd 3 Ringmahon Rgs 1

Lawson Cup
Bruff Utd 0 Janesboro 8, Herbertstown 0 Regional Utd 9, Castle Rvs 0 Cappamore 4, Murroe 2 Southend 3, Ballylanders 2 Hyde Rgs 1, Kilfrush 0 Hill Celtic 2, Meanus 3 Charleville 5 (aet)

O’Halloran Cup
Holycross 4 Fairview Rgs 2
JAN 29TH

Munster Junior Cup
BT Harps 0 Nenagh AFC 2

Lawson Cup
Carew Park 6 Southend 2, Ballynanty Rvs 1 Summerville 0, Coonagh Utd (off) Corbally Utd, Shelbourne 1 Moyross 2, Glenview Rvs (off) Kilmallock, Pike Rvs 0 Janesboro 1, Fairview Rgs 2 Regional Utd 1 (aet),
Cappamore (off) Hill Celtic

Tuohy Cup
Aisling Annacotty 2 Regional Utd 0

Ger Ryan Cup
Aisling Annacotty 5 Caherdavin 0, Kilmallock 3 Janesboro 5, Fairview Rgs 2 Nenagh 1, Mungret Reg 6 Holycross 3