Category: Uncategorized

Limerick squad named for Inter County Youth game

The following is the Limerick DL squad for next weekends game versus the North Dublin League;

Kevin Walsh (Regional), David Parajnak( Charleville), Frankie Hehir (Kilfrush), James Collopy (Fairview), Craig Carew (Caledonians), Darren Collins (Newport), Jack Noble (Newport), Scott Kirwin(Fairview), David O’Donnell(Regional), Kyle Duhig (Fairview), Sean Erasamus(Regional), Ewan O’Brien (Regional), Shay McCarthy (Fairview), Paudie Hartigan (Regional), Jamie Greaves (Regional), Tyrique Leamy ( Kilfrush), Anthony McNamara(Caledonians), Tommy Canty (Aisling Annacotty), Jorge Gustavo(Charleville), Ronan O’Dwyer (Aisling Annacotty)

Chat Conversation End
Type a message…

Divisional Cup Draws

Div 1B Calvert Cup
First Round
Ballylanders v Southend, Newport v Granville Rgs, Shelbourne v Caherdavin Celtic

Quarter-Finals
A Kilfrush v Knockainey
B Geraldines B v Shelbourne OR Caherdavin Celtic
C Newport OR Granville Rgs v Regional Utd B
D Ballylanders OR Southend v Hill Celtic
Semi Finals
A V C, B V D

 Div 2A Lipper Cup
Quarter-Finals
A Hyde Rgs v Patrickswell
B Glenview Rvs v Caledonians
C Charleville v Star Rvs
D Corbally Utd B v Kennedy Park
Semi Finals
A V C, B V D

Div 2B E Ray Cup
1st Round
Caherdavin Cel B v Newport
Quarter-Finals
A Pallagreen v Mungret Reg
B Parkville v Athlunkard Villa B
C Ballynanty Rvs B v Aisling Annacotty C
D Holycross B v Caherdavin or Newport
Semi Finals
A V C, B V D

Div 3A Power Cup
1st Round
Meanus v Knockainey B, Abbey Rvs v Castle Utd
Quarter-Finals
A Wembley Rvs v Meanus or Knockainey B
B Abbey Rvs v Castle Utd or Kilmallock B
C Janesboro B v Prospect Priory B
D Murroe B v Aisling Annacotty D
Semi Finals
A V C, B V D

Div 3B Ingle Cup
1st Round
Coonagh Utd B v Cappamore B, Dromore Celtic v Brazuca United
Quarter-Finals
A Hyde Rgs B v Coonagh Utd B or Cappamore B
B Dromore Celtic or Brazuca United v Herbertstown
C Weston Villa v Kilfrush B
D Northside v Mungret Reg C
Semi Finals
A V C, B V D

Div 4 L Hayes Cup
1st Round
Murroe C v Parkville B
Quarter-Finals
A Fairview Rgs C v Lisnagry
B Aisling E v Shelbourne B
C Newport v Athlunkard Villa C
D Coonagh Utd C v Murroe C or Parkville B
Semi Finals
A V C, B V D

Youth Div 1 Boland Cup 
Quarter-Finals 
A Nenagh AFC v Fairview Rgs
B Kilfrush v Regional Utd
C Aisling Annacotty v Charleville
D Mungret Reg
Semi Finals
A V C, B V Mungret Reg

Youth Div 2 Horan Cup
Quarter-Finals
A Aisling Annacotty B v Shelbourne
B Regional Utd B v Newport
C Caledonians v Corbally Utd
D Caherdavin Celtic
Semi Finals
A V C, B V Caherdavin Celtic

Youth Div 3 Cup
Semi-Final
Kilmallock v Lisnagry
Regional Utd C v Carew Park

U17 Div 1 Brosnahan Cup
Semi-Final
Newport v Fairview Rgs
Nenagh AFC v Aisling Annacotty

U17 Div 2 Carroll Cup
Quarter-Finals
Corbally Utd B v Corbally Utd A
Geraldines v Caherdavin Celtic
Kilfrush v Aisling Annacotty B
Shelbourne
Semi Finals
A V C, B V Shelbourne