League Results

League Games

Tuesday August 15th
McGettigans Bar Div 2B
Caledonians 3 Nenagh B 1, Corbally B 0 Geraldines B 2, Ballylanders 3 Ballynanty B 1, Moyross B 0 Charleville B 1, Glenview 1 Hyde Rgs 2

McGettigans Bar Div 2B
Newport B 2 Athlunkard Villa B 3, Aisling/Annacotty C 2 Holycross B 1,Kennedy Park 2 Summerville B 2,Mungret Regional B 0 Star Rvs 0, Murroe B 1 Pallasgreen 3

Nick Green Youth Div One
Regional Utd 1 Star Rvs 1, Kilfrush 1 Caledonians 0, Pike Rvs 3 Mungret 1, Fairview Rgs 1 Aisling 1

Nick Green Youth Div Two
Newport 2 Kilmallock 2, Corbally Utd 8 Aisling 1, Charleville 1 Regional B 0, Shelbourne (off) Knockainey

Wednesday August 16th
Galtee Fuels Div 1A
Fairview Rgs B 2 Cappamore 1

STA Furniture Div 3A
Caherdavin B 1 Knockainey B 0, Aisling Annacotty D 1 Prospect Priory B 2, Abbey Rvs 7 Bruff 0, Herbertstown 1 Janesboro B 3, Meanus 3 Parkville 0

7 C U17 Div One
Aisling 2 Regional Utd 9, Mungret Reg 1 Nenagh 0

Balon Sport U17 Div 2
Star Rvs 3 Aisling B 4, Regional Utd 0 Charleville 4, Newport 4 Kilfrush 3

Balon Sport U17 Div 3
Ballynanty Rvs 6 Regional Utd 2, Caherdavin 1 Shelbourne 0, Mungret Reg B 1 Holycross 8
Thursday Aug 17th
PJ Matthews Premier League
Regional Utd 2 Moyross 0, Aisling/Annacotty 1 Carew Park 2, Holycross 1 Kilmallock 3, Pike Rvs 2 Janesboro 3, Fairview Rgs 2 Ballynanty Rvs 3, Charleville 0 Nenagh AFC 1

Galtee Fuels Div 1A
Aisling Annacotty B 1 Summerville 8, Geraldines 4 Castle Rovers 1, Mungret Regional 3 Murroe 0, Granville 2 Knockainey 3, Prospect Priory 2 Corbally 1

Galtee Fuels Div 1B
St Pat’s 3 Caherdavin 3, Caherconlish 4 Kilfrush 2, Coonagh 9 Regional B 2, Southend 1 Shelbourne 3, Hill Celtic 1 Athlunkard Villa 1, Newport 1 Croom 3
Friday Aug 18th
All Tan Sunbed Div 3B League
Shelbourne B 1 Weston Villa 4, Hyde B 2 Cappamore B 3, Wembley 1 Kilmallock B 1

Edan Hair Salon Div 4
Dromore 5 Coonagh C 1, Coonagh B 3 Murroe C 0, Summerville C 5 Athlunkard Villa C 2, Kilfrush B 6 Aisling Annacotty E 2, Parkville B 3 Mungret Regional C 0

Saturday Aug 19th
McGettigans Bar Div 2A League
Geraldines B 3 Caledonians 1,Ballynanty B 2 Nenagh B 3, Hyde Rgs 0 Ballylanders 4, Glenview 4 Moyross B 2

McGettigans Bar Div 2B League
Holycross B 1 Newport B 3, Summerville B 1 Athlunkard Villa B 3, Star Rvs 4 Aisling/Annacotty C 1, Pallasgreen 1 Kennedy Park 3, Murroe B 2 Mungret Regional B 3

Nick Green Youth Div One
Caledonians 1 Regional 1, Mungret Reg 5 Star Rvs 0, Aisling 3 Kilfrush 0, Fairview Rgs 7 Pike Rvs 4

Nick Green Youth Div Two
Aisling 1 Newport 8, Regional Utd 3 Kilmallock 4, Knockainey 0 Corbally 4

Sunday Aug 20th
PJ Matthews Premier League
Moyross 1 Aisling/Annacotty 1, Regional Utd 7 Holycross 0, Carew Park 2 Pike Rvs 1, Kilmallock 0 Fairview Rgs 2, Ballynanty Rvs 1 Nenagh AFC 0 (Games postponed 65 mins)

Galtee Fuels Div 1A
Cappamore 3 Summerville 1, Murroe 1 Geraldines 2, Knockainey (off) Fairview B, Corbally Utd 3 Mungret Regional 1, Prospect/ Priory 1 Granville 1 (Game postponed half time)

Galtee Fuels Div 1B
Kilfrush 2 St Pat’s 3, Regional B 3 Caherdavin 2, Shelbourne 1 Caherconlish 1 (game abandoned 68 minutes), Athlunkard Villa 0 Coonagh 4, Croom 3 Southend 2, Newport 1 Hill Celtic 3

7 C U17 Div One
Nenagh 5 Aisling, 2, Fairview Rgs 0 Regional Utd 6

Balon Sport U17 Div 2
Corbally Utd 3 Regional Utd 1 (Match abandoned 45 minutes), Charleville 4 Newport 2,
Kilfrush 9 Star Rvs 3

Balon Sport U17 Div 3
Lisnagry 9 Caherdavin 1, Holycross 7 Ballynanty Rvs 2, Shelbourne (off) Mungret Reg

 

Monday Aug 21st
STA Furniture Div 3A
Prospect Priory B 1 Caherdavin B 4, Bruff 0 Knockainey B 6, Janesboro B 2 Aisling Annacotty 3, Parkville 0 Abbey Rvs1, Meanus 1 Herbertstown 1

All Tan Sunbed Div 3B League
Newport C 2 Hyde B 10, Kilmallock B 8 Shelbourne B 0, Cappamore B (off) Castle United, Northside 5 Wembley Rvs 1

Edan Hair Salon Div 4
Murroe C 1 Dromore 6, Athlunkard Villa C 2 Coonagh C 2, Aisling Annacotty E 0 Coonagh B 7,
Mungret Regional C 0 Summerville C 1

Tuesday Aug 22nd
McGettigans Bar Div 2A League
Ballynanty B 1 Caledonians 2, Geraldines B 6 Charleville B 1, Nenagh B 2 Hyde Rgs 3, Corbally B 1 Glenview 3, Ballylanders 5 Moyross B 1

McGettigans Bar Div 2B League
Newport B 4 Summerville B 0, Holycross B (OFF) Star Rvs, Athlunkard Villa B 2 Pallasgreen 2, Aisling/Annacotty C 0 Murroe B 0, Kennedy Park 3 Mungret Regional B 1

Edan Hair Salon Div 4
Parkville B 1 Kilfrush B 3

Nick Green Youth Div One
Regional Utd 1 Mungret Reg 1, Caledonians 1 Aisling 5, Star Rvs 1 Fairview Rgs 6, Kilfrush 1 Pike Rvs 2

Nick Green Youth Div Two
Newport 8 Regional Utd 1, Aisling 0 Knockainey 2, Kilmallock 5 Shelbourne 4, Corbally Utd 1 Charleville 2

Thursday Aug 24th
(All Games Kick Off 6.30)
PJ Matthews Premier League
Holycross (off) Moyross, Pike Rvs 4 Aisling/Annacotty 1, Fairview Rgs 1 Regional Utd 4, Charleville 0 Carew Park 1, Nenagh AFC 4 Kilmallock 0, Ballynanty Rvs 0 Janesboro1

Galtee Fuels Div 1A
Aisling/Annacotty B 3 Cappamore 5, Castle Rovers 0 Murroe 7, Summerville 7 Knockainey 0, Geraldines 4 Corbally 2, Prospect/ Priory 4 Fairview B 1, Mungret Regional 2 Granville 0

Galtee Fuels Div 1B
St Pat’s 4 Regional B 2, Kilfrush 2 Shelbourne 3, Caherdavin 2 Athlunkard Villa 4, Caherconlish 0 Croom 5, Coonagh 5 Newport 2, Southend (off) Hill Celtic

7 C U17 Div One
Aisling 0 Fairview Rgs 3, Regional Utd 1 Mungret Reg 3

Balon Sport U17 Div 2
Aisling 0 Kilfrush 4, Newport 2 Corbally 2, Star Rvs 1 Charleville 0

Balon Sport U17 Div 3
Regional Utd (off) Holycross, Mungret Reg 2 Lisnagry 4, Ballynanty Rvs 1 Shelbourne 5

Saturday Aug 26th
Galtee Fuels Div 1A
Mungret Regional (off) Fairview B

McGettigans Bar Div 2A
Charleville B 4 Caledonians 2, Hyde Rgs 3 Ballynanty B 1, Glenview 2 Geraldines B 1,Moyross B 3 Nenagh B 3, Ballylanders 3 Corbally B 1

McGettigans Bar Div 2B
Star Rvs 3 Newport B 3, Pallasgreen 2 Summerville B 1, Murroe B 2 Holycross B 4, Mungret Regional B 8 Athlunkard Villa B 3, Kennedy Park 2 Aisling/Annacotty C 0

STA Furniture Div 3A
Caherdavin B 4 Bruff 2, Prospect Priory B 3 Janesboro B 2, Knockainey B 2 Parkville 1, Aisling Annacotty D 3 Meanus 2, Abbey Rvs 6 Herbertstown 0

All Tan Sunbed Div 3B League
Weston Villa 0 Kilmallock B 1, Castle United 2 Newport C 1, Shelbourne B 3 Northside 2, Wembley Rvs 8 Cappamore B 0

Nick Green Youth Div One
Fairview Rgs 8 Mungret Reg 0, Pike Rvs 3 Caledonians 1, Kilfrush 6 Star Rvs 1

Nick Green Youth Div Two
Charleville 3 Aisling 0, Corbally Utd 3 Kilmallock 3

Sun Aug 27th
PJ Matthews Premier League
Moyross 0 Pike Rvs 7, Holycross 1 Fairview Rgs 2, Aisling/Annacotty 3 Charleville 2, Regional Utd 1 Nenagh AFC 1, Carew Park 3 Ballynanty Rvs 4, Kilmallock 1 Janesboro 4

Galtee Fuels Div 1A
Murroe 3 Aisling/Annacotty B 0, Knockainey 1 Cappamore 2, Corbally 1 Castle Rovers 1, Prospect/ Priory 6 Summerville 0, Granville 1 Geraldines 2

Galtee Fuels Div 1B
Shelbourne 3 St Pat’s 2, Athlunkard Villa 8 Regional B 0, Croom 1 Kilfrush 4, Hill Celtic 6 Caherconlish 1, Southend 2 Coonagh 3

Edan Hair Salon Div 4
Dromore 2 Athlunkard Villa C 5, Coonagh B 6 Parkville B 1, Summerville C 3 Kilfrush B 2, Murroe C 1 Aisling Annacotty E 3, Coonagh C 0 Mungret Regional C 1

7C U17 Div One
Mungret Reg 2 Fairview Rgs 1, Regional Utd 5 Nenagh 1

Balon Sport U17 Div 2
Charleville 7 Aisling 0, Corbally Utd 3 Star Rvs 3

Balon Sport U17 Div 3
Caherdavin 8 Mungret Reg 1, Shelbourne 3 Regional Utd 3, Lisnagry 6 Ballynanty Rvs 2

 

Tuesday Aug 29th
McGettigans Bar Div 2A
Hyde Rgs 5 Caledonians 2, Charleville B 0 Glenview 5, Ballynanty B 0 Moyross B 0, Geraldines B 2 Ballylanders 1, Nenagh B 4 Corbally B 0

McGettigans Bar Div 2B
Newport B 3 Pallasgreen 1, Star 4 Murroe B 3, Summerville B 6 Mungret Regional B 3, Holycross B 4 Kennedy Park 2, Athlunkard Villa B 2 Aisling/Annacotty C 0

STA Furniture Div 3A
Janesboro B 2 Caherdavin B 1, Parkville (OFF) Bruff, Meanus 2 Prospect Priory B 2, Herbertstown 0 Knockainey B 6, Abbey Rvs 1 Aisling Annacotty D 1

All Tan Sunbed Div 3B League
Northside 1 Weston Villa 1, Newport C 0 Wembley 5, Cappamore B 5 Shelbourne B 3

Nick Green Youth Div One
Regional 2 Fairview 2, Aisling 3 Pike 2, Mungret Reg 3 Kilfrush 0, Caledonians 1 Star Rvs 4

Nick Green Youth Div Two
Newport 5 Shelbourne 1, Knockainey 0 Charleville 4, Regional Utd 0 Corbally Utd 4, Aisling 2 Kilmallock 5

Wednesday Aug 30th
All Tan Sunbed Div 3B League
Hyde Rgs 2 Castle Utd 3

Edan Hair Salon Div 4
Parkville B 2 Murroe C 0, Coonagh C v Coonagh B 4

Balon Sport U17 Div 2
Kilfrush 0 Charleville 4
Thursday Aug 31st
PJ Matthews Premier League
Fairview Rgs 4 Moyross 2, Charleville 0 Pike Rvs 4, Nenagh AFC 5 Holycross 0,
Ballynanty Rvs 4 Aisling/Annacotty 3, Janesboro 1 Regional Utd 1, Kilmallock 2 Carew Park 3

Galtee Fuels Div 1A
Aisling/Annacotty B 2 Knockainey 4, Murroe 4 Corbally 2, Prospect/ Priory 1 Cappamore 1, Castle Rovers 1 Granville 0, Summerville 3 Mungret Regional 2, Geraldines 2 Fairview B 3

Galtee Fuels Div 1B
St Pat’s 2 Athlunkard Villa 3, Shelbourne 3 Croom 1, Regional B 1 Newport 4, Kilfrush 3 Hill Celtic 2, Caherdavin 1 Southend 2, Caherconlish 2 Coonagh 1

Edan Hair Salon Div 4
Aisling Annacotty E 3 Dromore 2, Mungret Regional C 0 Athlunkard Villa C 0

Balon Sport U17 Div 2
Star Rvs 2 Regional Utd 0, Aisling (off) Corbally

Under 17 Div Three
Holycross 2 Shelbourne 4, Ballynanty Rvs 3 Caherdavin 3, Regional Utd 0 Lisnagry 8
Saturday Sept 2nd
McGettigans Bar Div 2A
Glenview 8 Caledonians 0, Moyross B (off) Hyde Rgs, Ballylanders 3 Charleville B 1, Corbally B 5 Ballynanty B 3, Nenagh B 1 Geraldines B 4

McGettigans Bar Div 2B
Murroe B 1 Newport B 3, Mungret Regional B 3 Pallasgreen 3, Kennedy Park 3 Star Rvs 6, Aisling/Annacotty C 1 Summerville B 2, Athlunkard Villa B 3 Holycross B 8

STA Furniture Div 3A
Janesboro B 1 Meanus 6, Bruff 7 Herbertstown 1, Prospect Priory B 3 Abbey Rvs 2, Knockainey B 3 Aisling Annacotty 0

All Tan Sunbed Div 3B League
Kilmallock B 7 Northside 0, Wembley 1 Hyde B 0, Weston Villa 4 Cappamore B 3, Shelbourne B 1 Newport C 3

Nick Green Youth Div One
Pike Rvs 3 Regional Utd 1, Kilfrush 4 Fairview 0, Star Rvs 0v Aisling 1, Caledonians 3 Mungret Reg 2

Nick Green Youth Div Two
Charleville 2 Newport 3, Corbally Utd 6 Shelbourne 1, Kilmallock 4 Knockainey 2, Aisling B 5 Regional B 5
Sunday Sept 3rd
PJ Matthews Premier League
Moyross 3 Charleville 2, Fairview Rgs 0 Nenagh AFC 2, Pike Rvs 1 Ballynanty Rvs 0, Holycross 2 Janesboro 5, Aisling/Annacotty 3 Kilmallock 1, Regional Utd 2 Carew Park 0

Galtee Fuels Div 1A
Corbally 3 Aisling/Annacotty B 3, Prospect/ Priory 4 Knockainey 1, Granville 3 Murroe 0, Mungret Regional 1 Cappamore 2, Geraldines 1 Summerville 3, Fairview B 0 Castle Rovers 0

Galtee Fuels Div 1B
Croom 4 St Pat’s 4, Newport 1 Athlunkard Villa 1, Hill Celtic 4 Shelbourne 3 (Matched abandoned 81 mins), Southend (off) Regional B, M Kennedy, Coonagh 1 Kilfrush 0

Edan Hair Salon Div 4
Dromore 5 Mungret Regional C 2, Aisling Annacotty E 0 Parkville B, Athlunkard Villa C 1 Kilfrush B 4, Murroe C 1 Summerville C 2

7 C U17 Div One
Aisling 4 Mungret Reg 2, Fairview Rgs 4 Nenagh 1

Balon Sport U17 Div 2
Newport (off) Star Rvs, Corbally Utd 4 Kilfrush 10, Regional Utd 2 Aisling 1

Balon Sport U17 Div 3
Mungret Reg 7 Ballynanty Rvs 9,Lisnagry B 6 Holycross 0, Caherdavin B 11 Regional Utd 0

Wednesday Sept 6th
(All Games kick off 6.30pm unless stated)
Galtee Fuels Div 1A
Murroe 2 Fairview B 0, Castle Rovers 2 Summerville 6

McGettigans Bar Div 2A League
Caledonians 5 Moyross B 0, Glenview 3 Ballylanders 1, Hyde 6 Corbally B 0, Charleville B 3 Nenagh B 1, Ballynanty B 1 Geraldines B 2

McGettigans Bar Div 2B
Pallasgreen 3 Aisling/Annacotty C 0, Star 2 Athlunkard Villa B 1, Summerville B 3 Holycross B 3

STA Furniture Div 3A
Meanus 0 Caherdavin B 5, Herbertstown 0 Parkville 3, Abbey 1 Janesboro B 1, Knockainey B 5 Prospect Priory B 2

All Tan Sunbed Div 3B League
Castle United 1 Wembley Rvs 1, Cappamore B 1 Kilmallock B 3

Nick Green Youth Div Two
Shelbourne 3 Regional Utd 1, Knockainey 0 Newport 6

Thursday Sept 7th
(All games kick off 6.30pm)
PJ Matthews Premier League
Nenagh AFC 6 Moyross 1, Ballynanty Rvs 3 Charleville 1, Janesboro 2 Fairview Rgs 1, Kilmallock 3 Pike Rvs 4, Carew Park 5 Holycross 1, Regional Utd 2 Aisling/Annacotty 0

Galtee Fuels Div 1A
Aisling/Annacotty B 0 Prospect/ Priory 4, Corbally 3 Granville Rgs 3, Knockainey 1 Mungret Regional 3, Cappamore 2 Geraldines 2

Galtee Fuels Div 1B
St Pat’s 3 Newport 5, Croom 2 Hill Celtic 3, Athlunkard Villa 4 Southend 2, Shelbourne 0 Coonagh 0, Regional B (off) Caherconlish, Kilfrush 3 Caherdavin 2

McGettigans Bar Div 2B
Newport B 2 Mungret Regional B 1, Murroe B 1 Kennedy Park 4

STA Furniture Div 3A
Aisling 2 Bruff 1

All Tan Sunbed Div 3B League
Hyde B 5 Shelbourne B 3, Newport C 0 Weston Villa 4

Edan Hair Salon Div 4
Kilfrush B 6 Coonagh C 0, Summerville C 1 Coonagh B 2 (Match abandoned)

Nick Green Youth Div One
Aisling 2 Regional 1

Balon Sport U17 Div 2
Regional Utd 1 Newport 3

Balon Sport U17 Div 3
Shelbourne 4 Mungret Reg 2

Saturday Sept 9th
7C U17 Div One
Regional Utd 7 Aisling 0

Balon Sport U17 Div 2
Charleville 3 Corbally Utd 0
Sunday Sept 10th
PJ Matthews Premier League
Moyross 0 Ballynanty Rvs 6, Nenagh AFC 2 Janesboro 4, Charleville 3 Kilmallock 6, Fairview Rgs 2 Carew Park 2, Pike Rvs (off) Regional Utd, Holycross 0 Aisling/Annacotty 2

Galtee Fuels Div 1A
Granville (off) Aisling Annacotty B, Mungret Regional 1 Prospect Priory 2, Geraldines 6 Knockainey 0, Castle Rovers 0 Cappamore 3, Fairview B 2 Corbally 2

Galtee Fuels Div 1B
Hill Celtic 7 St Pat’s 2, Southend 6 Newport 2, Coonagh 3 Croom 1, Caherconlish 3 Athlunkard Villa 2, Caherdavin (off) Shelbourne, Kilfrush 4 Regional B 1

McGettigans Bar Div 2A League
Ballylanders 5 Caledonians 2, Corbally B 7 Moyross B 3, Nenagh B 3 Glenview 2, Geraldines B 4 Hyde Rgs 1, Ballynanty B 4 Charleville B 4

McGettigans Bar Div 2B
Athlunkard Villa B 1 Murroe B 2, Kennedy Park 1 Newport B 0, Aisling/Annacotty C 1 Mungret Regional B 2, Holycross B 3 Pallasgreen 0
STA Furniture Div 3A
Caherdavin B 4 Herbertstown 2, Meanus 2 Abbey 3, Parkville (off) Aisling Annacotty D, Janesboro B 2 Knockainey B 2, Bruff 2 Prospect Priory B 4

All Tan Sunbed Div 3B League
Shelbourne B V Castle United, Weston Villa 5 Hyde B 1, Kilmallock B 5 Newport C 0, Northside 4 Cappamore B 4

Edan Hair Salon Div 4
Parkville1 Dromore 3

7C U17 Div One
Nenagh 2 Mungret Reg 3

Balon Sport U17 Div 2
Aisling 3 Newport 2, Kilfrush 6 Regional B 0

Balon Sport U17 Div 3
Shelbourne 4 Lisnagry 2, Regional 5 Mungret Reg2, Holycross 2 Caherdavin 3