Month: February 2019

Limerick squad named for Inter County Youth game

The following is the Limerick DL squad for next weekends game versus the North Dublin League;

Kevin Walsh (Regional), David Parajnak( Charleville), Frankie Hehir (Kilfrush), James Collopy (Fairview), Craig Carew (Caledonians), Darren Collins (Newport), Jack Noble (Newport), Scott Kirwin(Fairview), David O’Donnell(Regional), Kyle Duhig (Fairview), Sean Erasamus(Regional), Ewan O’Brien (Regional), Shay McCarthy (Fairview), Paudie Hartigan (Regional), Jamie Greaves (Regional), Tyrique Leamy ( Kilfrush), Anthony McNamara(Caledonians), Tommy Canty (Aisling Annacotty), Jorge Gustavo(Charleville), Ronan O’Dwyer (Aisling Annacotty)

Chat Conversation End
Type a message…

Divisional Cup Draws

Div 1B Calvert Cup
First Round
Ballylanders v Southend, Newport v Granville Rgs, Shelbourne v Caherdavin Celtic

Quarter-Finals
A Kilfrush v Knockainey
B Geraldines B v Shelbourne OR Caherdavin Celtic
C Newport OR Granville Rgs v Regional Utd B
D Ballylanders OR Southend v Hill Celtic

 Div 2A Lipper Cup
Quarter-Finals
A Hyde Rgs v Patrickswell
B Glenview Rvs v Caledonians
C Charleville v Star Rvs
D Corbally Utd B v Kennedy Park

Div 2B E Ray Cup
1st Round
Caherdavin Cel B v Newport
Quarter-Finals
A Pallagreen v Mungret Reg
B Parkville v Athlunkard Villa B
C Ballynanty Rvs B v Aisling Annacotty C
D Holycross B v Caherdavin or Newport

Div 3A Power Cup
1st Round
Meanus v Knockainey B, Abbey Rvs v Castle Utd
Quarter-Finals
A Wembley Rvs v Meanus or Knockainey B
B Abbey Rvs v Castle Utd or Kilmallock B
C Janesboro B v Prospect Priory B
D Murroe B v Aisling Annacotty D

Div 3B Ingle Cup
1st Round
Coonagh Utd B v Cappamore B, Dromore Celtic v Brazuca United
Quarter-Finals
A Hyde Rgs B v Coonagh Utd B or Cappamore B
B Dromore Celtic or Brazuca United v Herbertstown
C Weston Villa v Kilfrush B
D Northside v Mungret Reg C

Div 4 L Hayes Cup
1st Round
Murroe C v Parkville B
Quarter-Finals
A Coonagh v Lisnagry
B Aisling E v Shelbourne B
C Newport v Athlunkard Villa C
D Fairview v Murroe C or Parkville B
(Corrected version – apologies for earlier error)

Youth Div 1 Boland Cup 
Quarter-Finals 
A Nenagh AFC v Fairview Rgs
B Kilfrush v Regional Utd
C Aisling Annacotty v Charleville
D Mungret Reg

Youth Div 2 Horan Cup
Quarter-Finals
A Aisling Annacotty B v Shelbourne
B Regional Utd B v Newport
C Caledonians v Corbally Utd
D Caherdavin Celtic

Youth Div 3 Cup
Semi-Final
Kilmallock v Lisnagry
Regional Utd C v Carew Park

U17 Div 1 Brosnahan Cup
Semi-Final
Newport v Fairview Rgs
Nenagh AFC v Aisling Annacotty

U17 Div 2 Carroll Cup
Quarter-Finals
Corbally Utd B v Corbally Utd A
Geraldines v Caherdavin Celtic
Kilfrush v Aisling Annacotty B
Shelbourne